PSP im. Tadeusza Kościuszki w Pawonkowie sppawonkow.edu.pl
 
 
Komunikaty

Dla Ucznia

Dla Rodzica
Sprawozdanie z realizacji projektu edukacyjnego "Śniadanie daje moc"

02-02-2018

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy II i III  przystąpili do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadanie daje moc”.

Uczniowie brali udział w 2 rodzajach misji: klasowych - realizowanych podczas lekcji, domowych - wykonywanych w domach wspólnie z rodzicami oraz specjalnych. W trakcie realizacji misji klasowych m.in. dzieci poznały instrukcję mycia rąk oraz uczyły się myć ręce.  Wykonały kolorowe podkładki na stoły, aby dbać o estetykę nakrycia stołu. Chętnie i z dużym zaangażowaniem wykonały sałatkę owocową i przygotowały odpowiednie nakrycie stołu.

Czytaj dalej...Realizując misje domowe dzieci układały rymowanki zachęcające inne osoby do zdrowego jedzenia śniadania każdego dnia. Wykonały wspólnie z rodzicami kukiełki warzywne, które przypominały wszystkim o zdrowych warzywach i owocach. Kukiełki zostały wystawione na holu górnym. W domach wspólnie z rodzicami zrobiły mydło, które przyniosły na wystawkę do szkoły. Dzieci z klasy II zaangażowały się w kosmiczne ćwiczenia, uzupełniając tygodniową kartę ćwiczeń.

Punktem kulminacyjnym programu było wspólne śniadanie, które odbyło się 8 listopada - w Europie ten dzień obchodzony jest jako „Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania”.  Dzieci chętnie podzieliły się wspólnie przygotowanym posiłkiem z innymi.