PSP im. Tadeusza Kościuszki w Pawonkowie sppawonkow.edu.pl
 
 
Komunikaty

Dla Ucznia

Dla Rodzica
Światowy dzień tabliczki mnożenia

07-10-2018
W dniu 28 września 2018r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości.

Czytaj dalej...
W dniu 28 września 2018r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki
Mnożenia. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki
mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli
zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości.
Przygotowania to tego święta ruszyły z wielką parą. W akcji brali udział uczniowie klas IV-VI.

Już od rana 24.09.2018r. na korytarzach szkolnych pojawiły się logo oraz zasady zabawy. Wszyscy przypominaliśmy sobie tabliczkę mnożenia bawiąc się w zabawę przekazaną przez organizatora akcji „ Hasło dnia”. Ile było na początku „wpadek” aż doszliśmy do perfekcji. Żółwików było moc. Zabawa ta towarzyszyła nam również podczas wycieczki szkolnej. Zaciekawiliśmy tematem naszego Pana kierowcę, który nas bezpiecznie woził w trakcie wycieczki oraz Panie przewodniczki, było super.

I tak przez cztery dni, kolorowo i ucząco. Wszyscy mozolnie powtarzaliśmy tabliczkę mnożenia, przygotowując się do tego inaugurującego dnia 28 września 2018r.

I nadszedł ten dzień. Atmosfera byłą gorąca. Pani i Pan woźny już od rana wietrzyli sale abybyła odpowiednia ilość tlenu dla naszych komórek mózgowych. W klasach wyłożone stopery. Wśród uczniów wyznaczono egzaminatorów. Nadeszła ta chwila, rozdano karteczki z pytaniami i start. Egzaminatorzy przestrzegli również, że bardzo skrupulatnie będą sprawdzać odpowiedzi. Będą nawet zwracać uwagę na estetykę zapisu. Twierdzili, że oni nie będą nadwyrężać swojego wzroku aby odczytać niektóre „kulfony”, bo zdrowie jest tylko jedno i muszą o nie dbać.

Opisując chciałam wnieść troch grozy, ale tak naprawdę wszystkim dopisywały humory i wszyscy świetnie bawili się.

Czas oczekiwania na wyniki upłynął na bawieniu i graniu w gry, w których wykorzystywano tabliczkę mnożenia. Bardzo fajne były między innymi „kart” z których układano kwadraty magiczne czy odkrywane puzzle oraz gry przesłane przez organizatora.

I w końcu wyniki. Pani wszystkich pochwaliła. Powiedziała, że jest z nas bardzo zadowolona. Każdy biorący udział w zabawie otrzymał znaczek z logo akcji, a uczniowie którzy zdali testotrzymali legitymację „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

Do egzaminu przystąpiło 65 uczniów. Tytuły zdobyło 55 uczniów. Koordynatorami w naszej szkole były Panie: Małgorzata Wieczorek, Gabriela Garus oraz Beata Świetlik.

Jednym słowem było FAJNIE. Na drugi rok też przystąpimy do akcji.