PSP im. Tadeusza Kościuszki w Pawonkowie sppawonkow.edu.pl
 
 
Komunikaty

Dla Ucznia

Dla Rodzica
Wspólnie bijemy rekord!

21-10-2018
16 października jest dniem, w którym chodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji WOŚP organizuje rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo –
oddechowej przez jak największą ilość osób. Nasza szkoła, nasi uczniowie również w tym roku przyłączyli się do tej akcji.Czytaj dalej...
Pierwsza grupa uczniów – dzieci z klas I-III wraz z wychowawczyniami – już tydzień wcześniej rozpoczęła przygotowania do tego dnia. Obejrzeli wtedy film Doktor Kręciołek. Uczniowie kl. I otrzymali tekturowe telefony oraz książeczki edukacyjne. W dniu bicia rekordu o godz.11.50  -koordynator programu RUR klas I-III  pani Hanna Hacia - przeprowadziła krótką  prelekcję na temat resuscytacji krążeniowo-oddechowej i przedstawiła cel całej akcji.

Druga grupa uczniów – młodzież z klasy IV, VI oraz VIII b – prelekcję dotyczącą resuscytacji krążeniowo – oddechowej miała w dniu akcji. Koordynator programu klas starszych - pani Beata Świetlik - do współpracy zaprosiła pana Marcina Małka (pracującego w Ratownictwie Medycznym), pana Adriana Sleziona (OSP Draliny) i pana Bartłomieja Radziocha (OSP Łagiewniki Wielkie). Panowie przeprowadzili krótkie szkolenie dla uczniów.

Punktualnie o godzinie 12:00 uczniowie (102 osoby) rozpoczęli nieprzerwaną akcję RKO łącznie na dziesięciu manekinach przez półgodziny. Sprawozdanie z akcji zostanie wysłane do Fundacji WOŚP, organizatora akcji.

Wszystkim osobom, które pomogły w organizacji akcji – dziękujemy.

Koordynatorzy akcji: Hanna Hacia, Beata Świetlik.