PSP im. Tadeusza Kościuszki w Pawonkowie sppawonkow.edu.pl
 
 
Komunikaty

Dla Ucznia

Dla Rodzica
Spotkanie z panem Wojciechem Widłakiem

06-11-2018

22 października w naszej szkole odbyło się wyczekiwane spotkanie z panem Wojciechem Widłakiem- pisarzem, autorem wielu książek dla dzieci, z których najpopularniejsze są serie o Panu Kuleczce i Wesołym Ryjku.Czytaj dalej...

Podczas spotkania pisarz pokazywał przywiezione w tajemniczej walizce rekwizyty: „worek pomysłów”, książki oraz pacynki. Dzięki opowieściom Pana Wojciecha dzieci mogły dowiedzieć się, jak to się wszystko zaczęło, jak został pisarzem, co jest potrzebne, żeby napisać książkę. Autor wprowadzał młodych czytelników w świat książek i wyobraźni, chętnie odpowiadał na wszystkie pytania, a dzieci aktywnie brały udział w zajęciach wcielając się w role kaczki Katastrofy, psa Pypcia i muchy Bzyk BzykNa zakończenie wszyscy ustawili się w długiej kolejce po autograf.

To było bardzo miłe i niezapomniane wydarzenie, które było spełnieniem marzenia naszej uczennicy i wiernej czytelniczki- Helenki.

Dziękujemy za organizację tego spotkania oraz piękne nagrody dla dzieci Paniom z Gminnej Biblioteki Publicznej w Pawonkowie i Lokalnego Centrum Społeczno - Kulturalnego w Lisowicach.


Warto sięgnąć po książki tego autora! Są to tytuły polecane przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom. Cudowne, wartościowe i pełne ciepła opowiadania idealne do wspólnego czytania z naszymi pociechami.  

Link do relacji biblioteki.