Zespół Szkolno- Przedszkolny w Pawonkowie   Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki
 
 
MATERIAŁY DO NAUKI W DOMU

Logopeda

Pedagog szkolny

Dla Ucznia

Dla Rodzica


Logo szkoła do hymnu
 

Próbny alarm pożarowy

08-10-2019
W dniu 16 września 2019 r. w trosce o bezpieczeństwo uczniów w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły.Czytaj dalej...
   Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom, a także innym osobom jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia.
Dyrektor Szkoły o godzinie 9:00 zadzwonił trzy razy dzwonkiem, co dla wszystkich osób znajdujących się w szkole oznaczało jedno - jak najszybciej opuść budynek, ponieważ istnieje zagrożenie pożarem.
Cała społeczność szkoły bardzo szybko zaczęła wychodzić z pomieszczeń szkolnych i udała się na miejsce zbiórki ewakuacji.
Naszej akcji przyglądali się strażacy: Gminny Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawonkowie pan Marcin Bryłka oraz strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Lublińca: aspirant sztabowy Damian Piątek, kierowca ogniomistrz Piotr Grobara, ratownik starszy aspirant Marcin Wiciński.
   Na koniec uczniowie wysłuchali pogadankę na temat bezpieczeństwa, celowości przeprowadzania próbnych alarmów oraz wysłuchali uwag jakie strażacy mieli po obserwacji ewakuacji.  
Takie alarmy próbne, to bardzo dobra sprawa, przygotowują nas, aby podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego niebezpieczeństwa nie panikować, szybko i zwinnie opuścić teren zagrożenia oraz wspólnie sobie pomagać.

Za pomoc strażakom gorąco dziękujemy.

Szkolnym koordynatorem akcji była p. Beata Świetlik.