Zespół Szkolno- Przedszkolny w Pawonkowie   Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki
 
 
MATERIAŁY DO NAUKI W DOMU

Logopeda

Pedagog szkolny

Dla Ucznia

Dla Rodzica


Logo szkoła do hymnu
 

Kilka istotnych informacji dla uczniów SP Pawonków i rodziców z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego

19-03-2020
  1. Targi Edukacyjne dla klas ósmych, które zaplanowano na 1.04.2020r. zostały odwołane.
  2. Informatory o szkołach powiatu lublinieckiego w najbliższym czasie dotrą do szkoły. Uczniowie otrzymają je po okresie kwarantanny.
  3. Na maj przewidziano warsztaty fryzjerskie, gastronomiczne i elektryczne w Zespole Szkół Zawodowych w Lublińcu oraz wycieczki do zakładów pracy ELHAND Transformatory, EUROBOX oraz EthosEnergy Poland. Niestety musimy poczekać na rozwój wydarzeń, w związku z czym terminy wyjazdów mogą się opóźnić.
  4. Uczniowie klas siódmych i ósmych wkrótce otrzymają na swoje maile w Librusie krótkie zadania do wykonania.
Czytaj dalej...

Drogi Rodzicu !!! - wykorzystaj proszę ten czas na rozmowę z dzieckiem.  Rozmawiaj z nim o jego zainteresowaniach, celach i planach na przyszłość. Zadawaj pytania, które skłaniają do zastanowienia się nad znaczeniem wykształcenia: „Dlaczego wybierasz właśnie tę szkołę? Jakie możesz mieć korzyści jeśli ją skończysz? W jaki sposób zamierzasz osiągnąć swój cel np. zostać informatykiem? Co dla Ciebie w życiu jest ważne?” . 

  1. Poniżej podaję linki do stron, gdzie można znaleźć ciekawe materiały z zakresu doradztwa zawodowego i wykorzystać je do zastanowienia się wspólnie z rodzicami nad wyborem szkoły ponadpodstawowej.

Filmy edukacyjne „Rozwijam skrzydła”:

https://doradztwo.ore.edu.pl/filmy-animowane-o-wyborze-szkoly-i-zawodu/

Cykl filmów „Drogi zawodowe”:

https://doradztwo.ore.edu.pl/cykl-filmow-drogi-zawodowe/

 Filmy o zawodach:

https://doradztwo.ore.edu.pl/filmy-o-zawodach/

Na stronie MAPA KARIER w zakładce MIASTO ZAWODÓW znajdziecie pełny opis zawodów, które Was interesują, opis umiejętności przydatnych w zawodzie, przykładowe drogi dojścia do zawodu oraz statystyki: zapotrzebowanie na rynku pracy, czas nauki oraz wysokość zarobków. W tej aplikacji znajdziecie również informacje o zawodach pokrewnych. Oto link do strony: https://mapakarier.org/paths

http://www.doradca.up.gov.pl/pliki/Poradnik.pdf - PORADNIK DLA WYBIERAJĄCYCH ZAWÓD

Proponuję także grę przygodową Tajemnice Aeropolis, której uczestnicy wędrują przez 6 krain reprezentujących różne grupy zawodowe. Celem gry, dla 3 grup wiekowych: 7+, 12+ i 16+, jest pomoc w wyborze zawodu oraz obranie odpowiedniego kierunku rozwoju. Grę znajdziecie na profilu facebookowym o adresie:

https://www.facebook.com/TalentGameTajemniceAeropolis/

oraz poradnik do gry: Pobierz poradnik dla uczniów „Mój talent”

Konsultacje telefoniczne pod numerem tel. 606 779 421

  Katarzyna Szremska              

    doradca zawodowy