Zespół Szkolno- Przedszkolny w Pawonkowie   Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki
 
 
MATERIAŁY DO NAUKI W DOMU

Logopeda

Pedagog szkolny

Dla Ucznia

Dla Rodzica


Logo szkoła do hymnu
 

Pierwsza edycja Festiwalu Mozart Junior

06-07-2020

Warszawska Opera Kameralna ma zaszczyt zaprosić Widzów zarówno młodych, jak i dorosłych do uczestniczenia w wyjątkowym wydarzeniu – po raz pierwszy organizowanym Festiwalu Mozart Junior. Pierwsza edycja Festiwalu Mozart Junior dostępna będzie online na kanałach Facebook i YouTube Warszawskiej Opery Kameralnej przez cały lipiec 2020 r.
Czytaj dalej...

Festiwal to blisko miesiąc artystycznych wydarzeń. Spotkania online z Widzami, nowe produkcje i koncerty największych młodych światowych wirtuozów. Melomani, na specjalnie stworzonej platformie, spotkają się z twórczością Mozarta: inspiratora, prekursora, wielkiego kompozytora, którego geniusz docenia cały świat.

 

„Cudowne dzieci” (enfant prodige) zachwycą melomanów swoją wrażliwością i umiejętnościami a enfant terrible – dorośli mali geniusze pokażą swój muzyczny kunszt. Nie zabraknie także mozartowskiego operowego brzmienia, czyli „Apollo i Hiacynta”, jak i prapremiery spektaklu „Matka i córka” traktującego o muzycznej drodze Mozarta, kontekstach jego twórczości i realiach, w jakich przyszło mu żyć.

 

Festiwal Mozart Junior to także spotkania online z ekspertami w dziedzinie sztuki, jak i odkrywanie człowieka obecnego w sztuce i poprzez sztukę.

 

Mozart Junior to festiwal skierowany do młodego melomana - jako pełnoprawnego odbiorcy sztuki, dający mu niezapomniane muzyczne doświadczenia. Myśląc o publiczności przyszłości i mając na uwadze, jak ważnym odbiorcą sztuki są najmłodsi, to właśnie dla nich chcemy przygotować pełnowymiarową część Festiwalu, która w kompleksowy sposób pokazywałaby sylwetkę i postać młodego kompozytora. 

 

Program każdorazowo kształtowany jest w taki sposób, by w nietuzinkowy i niesztampowy sposób stworzyć ofertę artystyczną dla dzieci i młodzieży. Dorośli Widzowie również odkryją uroki obcowania z geniuszem Mistrza z Salzburga.

 

Gorąco zachęcamy do uczestniczenia w tym niezwykłym projekcie oraz o polecanie go wśród znajomych po to, by jak najwięcej osób mogło się z nim zapoznać i odkrywać uroki muzyki w najlepszym wydaniu.

 

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronach:

 https://repertuar.operakameralna.pl/1festiwal-mozart-junior/

oraz  https://www.facebook.com/Warszawska.Opera.Kameralna

https://www.youtube.com/WarszawskaOperaKameralna