PSP im. Tadeusza Kościuszki w Pawonkowie sppawonkow.edu.pl
 
 
Komunikaty

Dla Ucznia

Dla Rodzica
Kronika Szkolna - Rok Szkolny 2013/2014.


Archiwum 2012/2013

2.09.2013r.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2013/2014.

W poniedziałek 2 września wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami powitali Nowy Rok Szkolny. Po mszy św. -  na pomyślny początek,  cała szkolna brać  zebrała się w szkole, gdzie pod kierunkiem pani Edyty Mirek przyszłej wychowawczyni klasy I, odbyło się uroczyste rozpoczęcie oraz ślubowanie na ucznia. Pani dyrektor Małgorzata Wieczorek pasowała na ucznia klasy I wszystkie maluchy i życzyła im powodzenia w nauce. Nie zabrakło także słodkich niespodzianek w postaci rogów obfitości.

więcej zdjęć w galerii...

 


 

9.09.2013r.

Narodowe Czytanie w naszej szkole.

Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w akcji „Narodowe Czytanie”, której inicjatorem jest Prezydent Bronisław Komorowski. W tym roku czytaliśmy wiersze dla dzieci z bogatej twórczości Aleksandra Fredry. Uczniowie zostali zapoznani z celem akcji, po czym pani dyrektor Małgorzata Wieczorek odczytała uczniom „Bajeczkę o osiołku”. A cała szkoła przeczytała bajkę „Paweł i Gaweł”. opracowana została również gazetka ścienna na temat Aleksandra Fredry oraz „Narodowego Czytania”. Za akcję odpowiedzialna była pani Anna Trzepizur.

 więcej zdjęć w galerii...

 


26.09.2013r.

 

Co to jest prąd? Jak obchodzić się z prądem?


Uczniowie klas I-III brali udział w ciekawej prelekcji, podczas której mogli dowiedzieć się jak niebezpieczny jest prąd oraz jak z nim się obchodzić. Dużą atrakcją były filmy animowane na ten temat.

 więcej zdjęć w galerii...

 


01.10.2013r.

 

Międzynarodowy Dzień Muzyki.


1.10.13r. uczciliśmy święto muzyki. Z tej okazji odbyła się prezentacja multimedialna dla uczniów klas I-VI połączona z pokazem instrumentów muzycznych uczniów uczęszczających do Szkoły Muzycznej. Na zakończenie uczniowie mogli wykazać się swoją muzyczną wiedzą.  Odbył się konkurs na rozpoznawanie granych przez uczniów melodii, dźwięków instrumentów muzycznych oraz utworów muzyki poważnej. Zwyciężyły drużyny klas II i VI.  Uroczystość przygotowały panie A.Lenart i A.Trzepizur.

 więcej zdjęć w galerii...

 


10.10.2013r.

 

Jesienna wycieczka do lasu.

W czwartek 10 października uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami: p.E.Mirek, p.H.Hacią i p.A.Machnik wyruszyli na pieszą wycieczkę do lasu. Pogoda dopisała, więc las powitał uczniów wszystkimi kolorami jesieni. Na uczniów czekał także gospodarz lasu –pan Jacek Mirek-leśnik, który przeprowadził żywą lekcję przyrody. Uczniowie mogli popisać się swoją wiedzą na temat właściwego zachowania w lesie, znajomości leśnych drzew i krzewów, zwierząt. Dużą atrakcją okazało się leśne ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek i chleba. Nie zabrakło zawodów tj.rzuty szyszką do celu. Było wspaniale!

 więcej zdjęć w galerii...

 


14.10.2013r.

 

Dzień Edukacji Narodowej.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się msza św. w intencji nauczycieli i ich wychowanków, a następnie uroczysta akademia, na którą zaproszeni byli wszyscy pracownicy szkoły, emeryci oraz uczniowie.

     W pięknej scenerii oceanu – królestwa Neptuna ( w tej roli wystąpił Kuba Popielarz – kl.VI.) z odrobiną dowcipu i uśmiechu, uczniowie kółka teatralnego pod kierunkiem pani A.Trzepizur przedstawili scenkę z życia w głębinach morskich. Wszyscy na pewno zapamiętają rady bohaterów na temat zachowania w szkole i potrzeby uczenia się !!!

 więcej zdjęć w galerii...

 


16.10.2013r.

 

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.                       

16 10 2013r. uczniowie naszej szkoły przystąpili wraz z całą Polską do ustanowienia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji. Wystartowaliśmy punktualnie godzina 12 i walczyliśmy przez 30 minut. Nikt się nie obijał. Całą akcję nadzorowała pani Hanna Hacia.

 więcej zdjęć w galerii...


Październik 2013r

Konkurs plastyczny - Baśnie, legendy i podania Górnego Śląska.

Kl. V wzięła udział w konkursie plastycznym pt. „Baśnie, legendy i podania Górnego Śląska, który został zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Lublińcu i Szkołę Podstawową nr 1 w Lublińcu. Nasi uczniowie malowali legendy Pawonkowa. Jury – plastycy z Częstochowy – przyznało II miejsce Tomaszowi Mańce. Tomek otrzymał nagrodę książkową.

 


 

24.10.2013r

Konkurs biblijny.

W dniu 24 października odbył się szkolny etap konkursu biblijnego. W konkursie wzięło udział siedmioro uczniów. Troje uczniów tj. Jakub Pech, Jakub Popielarz i Patrycja Kubica wykazało się najlepszą znajomością Ewangelii wg św. Mateusza . Tym samym osoby te zakwalifikowały się do etapu rejonowego, który odbędzie się w Lublińcu. Gratulujemy!!!29.10.2013r.

Spotkanie z policjantem.

29.10.2013r. złożył nam wizytę niecodzienny gość. Pan policjant w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie wszystkich uczniów przeprowadził prelekcję pt „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” , „ Zagrożenia czyhające na nieletnich”.

31.10.2013r.

Konkurs – „  Szkolny Mistrz Pięknego Czytania”

W dniu 31 października uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności pięknego czytania. Inspiracją konkursu była popularyzacja wierszy Juliana Tuwima z okazji obchodzonego roku twórczości pisarza. W klasach II-III wytypowani  uczniowie mieli za zadanie głośno i pięknie przeczytać przygotowany wiersz . Zaś uczniowie klas starszych czytali wylosowany wcześniej fragment utworu.
Jurry w składzie : p.A.Trzepizur, p.H.Hacia oraz p.K.Kubica (bibliotekarka Gminnej Biblioteki Publicznej) wysłuchało czytania wszystkich uczestników i po niełatwej naradzie wydało werdykt.  Zwycięzcą klas młodszych została Wiktoria Lenart z klasy II, natomiast w klasach starszych Emilia Popielarz – klasa V oraz Jakub Pech klasa VI.                   Szczęśliwcy zostali nagrodzeni dyplomem Mistrza Pięknego Czytania oraz nagrodą książkową.

Rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny związany z twórczością J.Tuwima ogłoszony przez Gminną Bibliotekę Publiczną.  Najpiękniejsze i najoryginalniejsze prace plastyczne zostały wyróżnione i nagrodzone. I tak w klasach I – III:

  • Magda Tyrała – I miejsce        kl.III
  • Julia Piosek    - II miejsce        kl.III
  • Agata Polowy – III miejsce     kl.III
  • Amelia Skubała – IV miejsce  kl.II
  • Ksawery Sklorz – IV miejsce  kl.I

   W klasach IV – VI

  • Patrycja Wichary –I miejsce     kl.V
  • Alan Knopik         -II miejsce   kl.IV
  • Natalia Szkleniarz III miejsce  kl.V
  • Mateusz Płonka     IV miejsce  kl.V
  • Emilia Popielarz     V miejsce  kl.V

Nad całą imprezą czuwała p.E.Mirek, która zorganizowała wszystko.


 więcej zdjęć w galerii...
31.10.2013r.

Akademia z okazji Wszystkich Świętych.

31.10.2013 r. w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona tajemnicy śmierci. Uczniowie wysłuchali refleksyjnych tekstów poetyckich i biblijnych związanych z nadchodzącym czasem zadumy nad tymi, którzy odeszli. Recytacji towarzyszyły żywe obrazy tworzone przez wędrowca i anioły. Życie zostało ukazane jako droga, świeca, nić. Gdy kroczymy właściwą drogą życia, docieramy do Boga w niebie i zaczyna się dla nas radość wieczna. Gdy umieramy, gaśnie świeca, ktoś przecina naszą nić żywota…

W scenografię wkomponowane zostały także informacje związane z cmentarzem w Pawonkowie, nie tylko jako miejscem odwiedzin bliskich zmarłych, ale również jako miejscem pamięci narodowej. Wspomnieliśmy także zmarłych pracowników naszej szkoły Panią Gertrudę Spalik, Panią Mieczysławę Podgórską, Panią Ewę Górniak, Panią Stanisławę Skubałę.

Podsumowaniem uroczystości było przypomnienie  uczniom zasad właściwego i godnego zachowania się na cmentarzu oraz wyjścia uczniów wraz z wychowawcami na cmentarz.

 więcej zdjęć w galerii...


18,25.11.2013r.

Gminny Turniej Piłki Nożnej Halowej Chłopców i Dziewcząt.

W dniu 18 listopada 2013 r. w hali sportowej w Pawonkowie odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej chłopców, zaś 25 listopada dziewcząt. W turnieju wzięły  udział  Szkoły Podstawowe z Kośmider, Łagiewnik Małych, Gwoździan, Pawonkowa i Lisowic. Mecze były rozgrywane „każdy z każdym”. W tym turnieju wzięli udział uczniowie naszej szkoły:

Drużyna chłopców:                                                  Drużyna dziewcząt:

Knopik Alan                                                             Wypych Patrycja

Jędras Michał                                                           Wypych Kamila

Płonka Mateusz                                                        Kilan Klaudia

Pech Jakub                                                                Hadyk Ewelina

Wypych Kacper                                                       Grabowska Magdalena

Gomółka Łukasz                                                      Wichary Patrycja

Grabiński Mateusz                                                    Popielarz Emilia

Lesiak Adam                                                            Szymańska Kinga

Nasze drużyny grały z bardzo dużym zaangażowaniem. Chłopcy zajęli IV miejsce, zaś dziewczyny V. Może następnym razem osiągniemy wyższe miejsca. Trzymamy kciuki!


7.11.2013r.

11 Listopada – Święto Odzyskania Niepodległości.

7 listopada uczniowie klas IV,V,VI wraz z opiekunami mieli okazję wysłuchać koncertu z okazji 11 Listopada  w wykonaniu orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej z Lublińca. Koncert odbył się w gimnazjum w Pawonkowie, a był tym bardziej interesujący, że występowali w nim muzycy absolwenci naszej szkoły ( Michał Wieczorek ).

7,8.11.2013r.

Konkursy Przedmiotowe.

7 i 8 listopada odbyły się konkursy przedmiotowe. Pierwszy z nich obejmował wiedzę z Języka Polskiego z Elementami Historii, zaś drugi z Matematyki z Elementami Przyrody. Nasi uczniowie dali z siebie wszystko niemniej jednak muszą jeszcze popracować i nowa szansa za rok! Znowu przystąpią aby sprawdzić swoją wiedzę.

 29.11.2013r.

Kot w butach –  Spotkanie z żywym słowem.

W andrzejkowy piątek uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami udali się do Lublińca na spektakl teatralny pt. „ Kot w butach”. Emocji było wiele, bo przedstawienie okazało się wspaniałą zabawą. Wszyscy pełni wrażeń wrócili do domu.

 6.12.2013r.

Mikołajki w naszej szkole.

Ten najmilszy dla wszystkich dzieci dzień spędziliśmy bardzo wesoło. Pod wodzą głównego Mikołaja , którym była pani Ania Trzepizur, odbyło się mikołajowe spotkanie. Wraz z Mikołajem dzieci odwiedzały różne kraje śpiewając piosenki w różnych dziwnych językach, naśladowały odgłosy i zgadywały świąteczne zagadki. Nie zabrakło słodkich niespodzianek oraz paczek mikołajowych!


16.12.2013r.

Gminny Turniej Tenisa Stołowego.

W dniu 16 grudnia 2013 r. w Hali Sportowej w Pawonkowie odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego. W turnieju wzięli udział uczniowie wszystkich szkół podstawowych gminy Pawonków. Drużynę naszej szkoły reprezentowali uczniowie:

 Knopik Alan kl.IV

Pech Jakub kl.VI

Włodarczyk Jakub kl.V

Łapot Daria kl.VI

Kilan Klaudia kl.VI

Hadyk Ewelina kl.VI

Lenart Zuzanna kl.V

Wyniki turnieju – zdobyte III miejsce - na pewno usatysfakcjonowały naszych sportowców oraz ich trenera – pana Damiana Szatana.  Zmobilizuje ich to do dalszych treningów.


 więcej zdjęć w galerii...17.12.2013r.

Choinki Nadziei.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Pawonkowie włączyła się w akcję „Choinki Nadziei” zorganizowaną przez Fundację Arka. Wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i panią woźną przygotowywali ozdoby choinkowe. Ubraliśmy piękną choinkę, którą otrzymaliśmy z Nadleśnictwa Lubliniec i przekazaliśmy ją do Świetlicy Środowiskowej „Dziupla” w naszej miejscowości. Dla pracowników i podopiecznych „Dziupli” przygotowaliśmy także jasełka o charakterze etnicznym, tzn., że u żłóbka Jezuska pojawili się mieszkańcy całego świata – Hindusi, Afrykanie, Azjaci, Hawajczycy, Peruwiańczycy, i inni, a także przedstawiciele różnych regionów z Polski. Wszyscy z serca śpiewali dla Małego Boga i składali mu dary. Przybyli pod opieką Jana Pawła II, dla którego wszyscy ludzie byli równi. Miłym śpiewom, tańcom i życzeniom w „Dziupli” nie było końca. Na koniec Klaudiusz, grający Józefa, uraczył wszystkich grą na skrzypcach, a Maryja, czyli nasza Zuzka wręczyła kartkę świąteczną wykonaną przez naszych uczniów. O akcji poinformowaliśmy gazetę gminną, zaprosiliśmy także panią sołtys Pawonkowa. To nasz pierwszy kontakt z „Choinkami Nadziei”, chcemy znów wziąć udział w akcji przyszłym roku. Relację z akcji można przeczytać na stronie internetowej Fundacji Arka. więcej zdjęć w galerii...19.12.2013r.

Z kolędą po Pawonkowie.

Kolędnicy ruszyli w świat ! Pięknie przebrani za turonia, anioły, króli, śmierć, pasterzy uczniowie klas IV – VI wraz z opiekunką Samorządu Uczniowskiego panią A. Trzepizur – pukali do wielu drzwi m.in. Urzędu Gminy, Biblioteki Gminnej, poczty, plebani,  ośrodka zdrowia. Kolędnicy zanieśli wszystkim dobrą nowinę , wspólną kolędę, dobre słowo oraz dużo świątecznego humoru. więcej zdjęć w galerii...19,20.2013r.

Witaj Boże Dziecię – jasełka szkolne.

Narodzenie Bożej Dzieciny to ważne wydarzenie dla naszej społeczności szkolnej. Tradycyjnie odbyły się jasełka szkolne , które zobaczyć mogli wszyscy rodzice uczniów, nauczyciele i emeryci, a także przedszkolacy.

Tegoroczne przedstawienie było o charakterze etnicznym, tzn., że u żłóbka Jezuska pojawili się mieszkańcy całego świata , a także przedstawiciele różnych rejonów Polski. W roli Maryi wystąpiła Zuzia Lenart – kl.V, zaś w rolę Józefa wcielił się Klaudiusz Blewąska – kl.VI. Uroczysty a zarazem radosny nastrój jasełek podkreślały śpiewy, tańce oraz gra na instrumentach uczniów – skrzypce – Emilia Popielarz i Klaudiusz Blewąska , klarnet – Natalia Szkleniarz. Bardzo ciekawym momentem przedstawienia było wspólne łamanie się chlebem na zakończenie jasełek. Wszyscy byli bardzo wzruszeni


 więcej zdjęć w galerii...

 


17.01.2014r.

Najpilniejsi z pilnych – zakończenie pierwszego semestru.

Nadszedł dzień zakończenia pierwszego semestru nauki. Wszyscy uczniowie dokładali wszelkich starań aby przez cały semestr nabyć jak najwięcej wiedzy i umiejętności. Jednak tylko najlepsi z najlepszych zostaną nagrodzeni stypendium za osiągnięte wyniki. Na specjalnym apelu pani dyrektor Małgorzata Wieczorek wyróżniła grupę uczniów klas V-VI tzn. Emilię Popielarz – kl.V, Patrycję Wichary – kl.V, Natalię Szkleniarz – kl.V oraz Jakuba Pecha – kl.VI. Uczniowie ci osiągnęli najwyższe średnie ocen 5,0 i otrzymali stypendium. Gratulujemy!!!.
4.02.2014r.
Dzień Babci i Dziadka w klasie 2.

Uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawczynią – panią Alicją Machnik przygotowali uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Swoją obecnością zaszczyciło nas 27 gości. Wszystkim naszym kochanym Babciom i Dziadkom z okazji ich święta uczniowie życzyli dużo, dużo zdrowia, pogodnych dni, spokojnych nocy i uśmiechu na co dzień. Przedstawili także inscenizację pt. „Piekł dziadek babkę”, śpiewali piosenki, recytowali wiersze. Nasi dziadkowie przy kawie , herbatce i ciastku miło spędzili ranek ze swoimi wnukami. więcej zdjęć w galerii...5.02.2014r.

Zabawa karnawałowa.

Niech żyje bal! Tegoroczna zabawa karnawałowa na pewno zostanie w pamięci wszystkich uczestników. Bawiliśmy się całe popołudnie przebrani w różne stroje – szczególnie ciekawe były stroje uczniów klas młodszych. Wesołej zabawie towarzyszyła muzyka, którą serwował DJ oraz różne zabawy – przechodzenie pod drążkiem, przekazywanie pierścionka, taniec na gazecie i inne. więcej zdjęć w galerii...14.02.2014r.

Walentynki.

Dzień Zakochanych dotarł także do naszej szkoły. Spędziliśmy go bardzo miło, oglądając przedstawienie w gwarze śląskiej „ O królewiczu na ziarnku grochu” przygotowane przez uczniów wraz z panią Anną Trzepizur. Nie zabrakło walentynkowych serc rozdanych przez walentynkową pocztę.


17.02.2014r.

Gminny Turniej Gier i Zabaw Ruchowych klas I-III.

W poniedziałkowy ranek  uczniowie klas I-III zebrali się na hali sportowej gimnazjum w Pawonkowie.  Uczniowie klasy III pod opieką swojej wychowawczyni – pani Hanny Haci reprezentowali naszą szkołę w gminnych zawodach sportowych zaś uczniowie klas I i II dzielnie im kibicowali. Rezultatem było zdobycie I miejsca przez nasze asy. Na pewno możemy być dumni z naszych zwycięzców, którzy dali z siebie wszystko. więcej zdjęć w galerii...20, 26. 02.2014 r.

Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego Chłopców i Dziewcząt.

W dniu 20 lutego 2014 r. nasza szkoła wzięła udział w Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego Chłopców. Miejscem rozgrywek była sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej w Sierakowie. Turniej był skierowany do chłopców szkół podstawowych z powiatu lublinieckiego. Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie: Jakub Pech, Maciej Michalak, Mateusz Płonka. W turnieju zmagało się aż 14 szkół z naszego powiatu. W każdej z grup zawodników do końca toczyły się zacięte rozgrywki o zwycięstwo w turnieju, a emocje udzielały się nawet doświadczonym graczom.

W dniu 26 lutego 2014 r. w Szkole Podstawowej w Herbach odbył się Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt. Do turnieju zgłosiło się 8 szkół z naszego powiatu. Uczennice reprezentujące naszą szkołę to: Ewelina Hadyk, Klaudia Kilan i Kinga Szymańska.. Podczas turnieju można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodniczek oraz prezentowaną przez nie postawę fair-play. Świadczy to o dużej dojrzałości sportowej uczniów.

 więcej zdjęć w galerii...

 


21.02.2014r.

 

Dzień w kinie.

W piątkowy poranek wychowawcy wraz ze swoimi wychowankami udali się do lublinieckiego kina na film pt. „ Wędrówki z dinozaurami” Film był ciekawy i pouczający, a także zabawny. Czasem można było się przestraszyć zębów wielkich dinozaurów, ale już za chwilę wzruszał i rozbawiał nas główny bohater – dinozaur Patchie. Uczniowie byli bardzo zadowoleni tym bardziej, że był to film w 3D . Rozszerzyli swoją wiedzę  a może zarazili się nowym hobby?

 


24.02.2014r.  27.02.2014r.

 

Konkurs recytatorski.

Nadszedł czas sprawdzenia swoich sił i umiejętności recytatorskich. 24 lutego odbył się etap szkolny konkursu recytatorskiego. Brała w nim udział naprawdę spora liczba uczniów klas I – VI oraz uczniowie oddziału przedszkolnego. Jurry w składzie: p.Klaudia Kubica - bibliotekarka Gminnej Biblioteki w Pawonkowie, p.Małgorzata Pech – nauczyciel przedszkola oraz p. Anna Trzepizur – polonista przesłuchało wszystkich uczestników po czym wydało werdykt. W przedziale wiekowym 6 – 10 lat zwycięzcą została Amelka Skubała – klasa II, zaś wyróżnienie uzyskała Marysia Marcinkowska – przedszkole. Wśród uczniów starszych zwyciężyła Emilia Popielarz – klasa V oraz Patrycja Wichary – klasa V.

27 lutego odbył się gminny etap konkursu recytatorskiego w Szkole Podstawowej w Łagiewnikach Małych. Wzięli w nim udział wszyscy wybrani w etapie szkolnym konkursu uczniowie. O wielkim pechu może powiedzieć Amelka Skubała , która rozchorowała się na ospę i nie mogła wziąć udziału w gminnych eliminacjach. Godnie zastąpiła ją koleżanka z pierwszej klasy – Julita Rusek.

 07.03.2014r.

 

Dzień Kobiet.

Dzień Kobiet w naszej szkole to czas popisu dla chłopaków. Chłopcy w klasach przygotowali niespodzianki dla koleżanek i Pań. A koło teatralne w męskim wydaniu zafundowało wszystkim dobrą zabawę, bo oto chłopcy chętnie wcielili się w role dziewczynek i urządzili pokaz mody. Sami bawili się przy tym doskonale. Był też taniec łabędzi w wykonaniu baletmistrzów z kl. V, wierszyk o fantastycznych kobietkach w wykonaniu Kacpra Mańki z kl. II i życzenia SU.

 więcej zdjęć w galerii...

 


11.03 2014r.

 

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej.

11 marca 2014r. w Świetlicy Społeczno-Kulturalnej w Pawonkowie odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Jakub Popielarz, Klaudiusz Blewąska i Łukasz Gomółka. W zmaganiach testowych zwyciężył Jakub Popielarz z klasy VI zdobywając III miejsce i będzie on reprezentował naszą szkołę w etapie powiatowym. Gratulujemy !!!

 więcej zdjęć w galerii...


21.03.2014r.

Witaj wiosno !!!

W piątek 21 marca zawitała do nas wiosna. Najpierw powitali ją uczniowie klas I –III. Każda z klas zaprezentowała wiosenną piosenkę, a następnie pod hasłem  „Dzień Kota” na sali gimnastycznej odbyły się konkursy na wesoło: zgaduj zgadula na temat zwierząt domowych, opieki nad kotem, rozpoznawanie tropów zwierząt, zagadki pantomimiczne, konkurs plastyczny „Mój pupil”. Nie obyło się także bez tradycyjnej marzanny , którą uczniowie pożegnali i spalili na boisku szkolnym.

Uczniowie kl. IV-VI mieli okazję sprawdzić się w roli nauczycieli, gdyż prowadzili pierwsze 3 lekcje. Bardzo podobało  im się zasiadać za biurkiem i decydować o przebiegu lekcji. Następnie udali się na salę gimnastyczną, aby uczestniczyć w zabawie pt. „Ćwierćlandia”. Na koniec odtańczyli kolorowy taniec pt. „Kazaczok” Największą atrakcją wiosennej imprezy dla wszystkich uczniów okazała się  pyszna galaretka w czterech kolorach!!! Zajadali ją z wielkim smakiem!!!

 więcej zdjęć w galerii...24.03.2014r.

Gminny Turniej „ Bądź bezpieczny na drodze”.

W dniu 24.03.2014 r. odbył się kolejny Gminny Turniej O Ruchu Drogowym. Organizatorem  turnieju była Szkoła Podstawowa w Gwoździanach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Jakub Pech-kl.VI, Klaudiusz Blewąska-kl.VI i Piotr Grzesiak-kl.V. Turniej składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Najlepszą szkołą w tym konkursie została Szkoła Podstawowa w Gwoździanach, która awansowała do Powiatowego Konkursu o Ruchu Drogowym. więcej zdjęć w galerii...

24.03.2014r.

 

Konkurs plastyczny.

W dniu 24.03.2014r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego reklamującego produkty Kauflandu, którego organizatorem była sieć sklepów Kaufland.

I miejsce i główną nagrodę w wysokości 500 zł zajęła klasa III pod opieką wychowawcy H. Hacia. Zwycięski plakat można oglądać w Kauflandzie w Lublińcu.

 


25.03.2014r.

 

MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM – eliminacje powiatowe.

25 marca 2014 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kochcicach odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM 2014. Naszą szkołę  w I grupie wiekowej reprezentował Jakub Popielarz z klasy VI. W trudnych zmaganiach testowych uzyskał 25 punktów na 30,  a  w dogrywce pokonał sześciu rywali zajmując II miejsce w powiecie. Wielkie brawa dla Kuby oraz pani Edyty Mirek, która mu pomagała w przygotowaniach.

 


27.03.2014r.

 

Powiatowy Konkurs Wiedzy „ Wiem wszystko”.

27.03.2014r. odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy klas III  „Wiem wszystko”

 w SP nr 1 w  Lublińcu. Naszą szkołę reprezentowała uczennica kl. III Magdalena Tyrała.


 

27.03.2014r.

Konkurs  PCK„ MAŁY RATOWNIK”.

27 marca 2014 roku w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu odbył się rejonowy konkurs 

„ Mały Ratownik” organizowany przez PCK odział Lubliniec. Konkurs był skierowany do uczniów klas I-III i IV – VI. Naszą szkołę pod opieką pani Anny Telmy reprezentowali uczniowie: Patrycja Wichary z klasy V oraz Maciej Pawełka i Alan Knopik z klasy IV, którzy po raz pierwszy  przystąpili do rywalizacji z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

 więcej zdjęć w galerii...7.04.2014r.

Konkurs profilaktyczny „STOP Używkom”.


Przedstawiciele uczniów kl. IV z całej gminy zostali zaproszeni do udziału w konkursie profilaktycznym „STOP Używkom” , który odbył się jak co roku w Gimnazjum w Pawonkowie. Uczniowie mogli już zapoznać się ze szkołą, do której niedługo będą uczęszczać. Wykazali się także artystycznie – śpiewając piosenkę o zdrowym stylu życia wolnym od używek. Pracowali również nad swoją postawą wobec używek. Nasi uczniowie zajęli II miejsce, otrzymali atrakcyjne nagrody dla siebie i szkoły. Przygotowani zostali przez p. Annę Lenart, p. Annę Trzepizur  i p. Damiana Szatana.

Uczniowie wystąpili z hasłem: „Soczek i marchewka, lepsza niż nalewka!!!”

Piosenka, którą zaprezentowali w barwnych perukach i kolorowych okularach oraz ze świetnym układem choreograficznym to:

1. My uczniowie szóstej klasy

Chociaż z nas są same asy.

To my dobrze o tym wiemy,

Że swe życie warto cenić.

Ref.: Hej, hej, hej używki

Te używki, to fałszywki,

Każdy mądry Ci to powie,

Że pomiesza Ci to w głowie.

Hej, hej, hej używki

Te używki, to fałszywki,

Zdrowie swoje przez nie stracisz,

I cała swoją kasę stracisz.

 

2. Wszyscy w koło o tym mówią,

Że używki młodzież zgubią,

My też dobrze o tym wiemy

I dlatego zdrowo jemy.

 

3. W wielkim błędzie są ci młodzi

Co udają, że im to nie szkodzi.

A gdy piją i gdy palą,

To swe życie przegrywają.

 

 więcej zdjęć w galerii...8 – 10. 04.2014r.

Konkursy plastyczne.

W dniach 8-10 kwietnia 2014 r. odbył się XIII Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Ziemia dla człowieka, człowiek dla ziemi”, zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Lublińcu. Celem konkursu było propagowanie dbałości o czystość otoczenia i wzrost świadomości ekologicznej. Uczniowie klasy IV i V naszej szkoły wykonali prace konkursowe. W wyniku rozstrzygnięcia konkursu, Patrycja Wichary z klasy V otrzymała wyróżnienie.
W kwietniu bieżącego roku w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny pt.: „Humanitarne traktowanie zwierząt domowych”, w ramach akcji promującej właściwe zachowania i standardy opieki nad zwierzętami domowymi. W konkursie wzięły udział klasy: IV i V. Spośród zebranych prac wyłoniono następujących laureatów: I miejsce-Emilia Popielarz, II miejsce- Patrycja Wichary i Karolina Sprycha, III miejsce- Kinga Szymańska, wyróżnienia otrzymały: Joanna Pleńkowska i Natalia Szkleniarz.

 


 

 

W kwietniu, Miejski Dom Kultury w Lublińcu, jak co roku ogłosił powiatowy konkurs plastyczny na „Pisankę wielkanocną”. Wśród prac, które wykonali uczniowie klasy IV i V, pisanka Patrycji Wichary została nagrodzona II miejscem. Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu, odbyło się 14 kwietnia w MDK w Lublińcu.

Do konkursów uczniowie przygotowywali swoje pracy pod czujnym okiem pani Eweliny Suchary.


14.04.2014.

Rekolekcje Wielkopostne.

W poniedziałek 14 kwietnia odbyły się rekolekcje wielkopostne dla wszystkich uczniów naszej szkoły oraz wychowawców. Po mszy św. oraz konkursach z wiedzy religijnej zorganizowanych przez księdza proboszcza uczniowie oglądali pasję w formie teatru cieni w wykonaniu kolegów z kółka teatralnego pod kierunkiem pani Ani Trzepizur.


 więcej zdjęć w galerii...
23.04.2014r.

 „Konkurs plastyczny „ Rodzina wojskowa”.

Fundacja „WSPIERAM cicho i skutecznie” ogłosiła konkurs plastyczny pt. „Rodzina wojskowa”. W konkursie udział wzięli uczniowie naszej szkoły: Magdalena Grabowska, Mateusz Grabinski, Amelia Skubała, Ewelina Hadyk, Kinga Szymańska, Karolina Sprycha, Igor Wolski. Konkurs ogłoszony był na profilu społecznościowym Facebook i przebiegał w formie głosowania uczestników portalu na wybraną pracę. Wszyscy nasi uczniowie otrzymali wyróżnienie, a Amelia Skubała zajęła I miejsce. Gratulujemy!!! W nagrodę otrzymała cudowną skrzynię, ręcznie malowaną, wypełnioną słodkościami, dodatkową niespodzianką, którą skrywała skrzynia był Kubuś Puchatek.

24.04.2014r.

Konkurs „Lubi mi się tu… mieszkać”.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Lublińcu zaprosiła naszych uczniów do prezentacji gwary śląskiej w różnych kategoriach. Uczniowie przygotowali się w kategorii recytacja wierszy poetów śląskich oraz w kategorii mówienia gwarą. Wiersz Konstantego Damrota pt. „Na Górze Św. Anny” recytowała Patrycja Wichary, a w scence pt.: „Ksionże na ziorku wongla” wystąpił Maciej Pawełka w czterech rolach kandydatów do ręki kapryśnej księżniczki – w tej roli Patrycja Kubica, królem był Jakub Popielarz, a tym jednym jedynym księciem okazał się książę grany przez Mateusza Kandziorę. Publiczność konkursu bawiła się doskonale na naszym teatrzyku zwłaszcza, gdy zaśpiewaliśmy „Łona tańcuje dlo mje!!!”. Teatrzyk zajął 3 miejsce w konkursie, co bardzo nas ucieszyło. Oprócz występów konkursowych uczniowie mieli okazję zobaczyć występ dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Halka”. Poza tym częstowali się śląskimi potrawami – kołaczem, chlebem ze smalcem i żurkiem. Było bardzo miło, smacznie i owocnie!!!

 

 29.04.2014r.

Konkurs wiedzy z języka angielskiego.

W dniu 29 kwietnia 2014r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Lublińcu odbył się konkurs Macmillan Primary School Tournment. Wzięli w nim udział uczniowie klasy VI – Jakub Pech i Jakub Popielarz. Obaj uczniowie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Gratulujemy uczestnikom. Opiekunem biorących udział w konkursie był nauczyciel j. angielskiego – pani Mirosława Piłot.


29.04.2014r.

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej.

29 kwietnia 2014r. odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej na czytelnika biblioteki szkolnej. Tegoroczna impreza przebiegała pod hasłem „Czytaj ze Smerfami”. Zanim uczniowie przekroczyli próg magicznego miejsca musieli zdobyć bilet wstępu i wykazać się dużą wiedzą. Po uroczystym pasowaniu każdy nowy czytelnik otrzymał pamiątkowy dyplomik, zakładkę do książki oraz mógł pierwszy raz wypożyczyć książkę. Aby zachęcić młodszych kolegów do czytania uczniowie klasy III przygotowali inscenizację pt. „Calineczka”. Nowym czytelnikom życzymy przyjemnej lektury!

 więcej zdjęć w galerii...

 29.04.2014r.

Przedszkolaki w szkole.

Tradycyjnie każdej wiosny gościmy w naszych szkolnych murach przedszkolaków, którzy przychodzą aby poznać szkołę i nabrać chęci do nauki w klasie pierwszej. Uczniowie klasy trzeciej wraz ze swoją wychowawczynią panią Hanną Hacia zadbali aby goście czuli się dobrze i nie nudzili się. Przedstawili bardzo ciekawe przedstawienie pt. „ Calineczka”. Piękna sceneria, wesołe piosenki i gra młodych aktorów podobały się wszystkim czego dowodem były gromkie brawa.


 więcej zdjęć w galerii...

29.04.2014r.

3 Maja – Rocznica Uchwalenia Konstytucji.

W dniu 29 kwietnia 2014r. odbyła się uroczystość upamiętniająca rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz postać Jana Pawła II. W tym dniu uczniowie oraz nauczyciele przyszli ubrani w barwy narodowe lub mieli w elementach swego stroju dodatki nawiązujące do symboliki narodowej np. orzełki, odznaki itp.

Impreza odbyła się na boisku szkolnym i składała się z dwóch części. Na początku przypomniane zostały postanowienia Konstytucji 3 maja oraz to jak na przestrzeni ponad 200 lat obchodzono to święto w zależności od sytuacji politycznej w jakiej przyszło żyć Polakom. Nawiązując do kanonizacji Jana Pawła II uczniowie przypomnieli wypowiedzi papieża Polaka dotyczące tego, czym jest ojczyzna i jak należy jej służyć. Następnie uczniowie i nauczyciele chcąc oddać hołd Janowi Pawłowi II ustawili się w kształcie liter : JPII. W ten sposób rozpoczęła się druga część imprezy, która miała charakter pikniku. Uczniowie na trawie rozłożyli koce i oddali się degustacji przyniesionych łakoci.


 więcej zdjęć w galerii...


30.04.2014r.

Spektakl edukacyjny „ Pinokio na zakręcie”.

W środę 30 kwietnia w szkole odbyło się przedstawienie edukacyjne opowiadające o perypetiach małego, drewnianego chłopca Pinokia ale w nieco inny sposób niż ten który znamy z bajki. Spektakl przemawiał do wyobraźni wszystkich dzieci i wskazywał współczesne zagrożenia i niebezpieczeństwa czyhające w życiu codziennym. Zarazem w wesoły sposób dzieci przypomniały sobie sposoby radzenia w różnych sytuacjach, uświadomiły potrzebę odróżniania dobra od zła. Humor i uśmiech na twarzach towarzyszył zarówno uczniom jak i nauczycielom.


 więcej zdjęć w galerii...

6,7.05.2014r.

Prezentacje multimedialne.

6 i 7 maja uczniowie naszej szkoły mieli możliwość rozszerzenia swojej wiedzy dzięki prezentacjom multimedialnym. Pierwsza prezentacja poruszała temat ochrony środowiska w związku z Dniem Ziemi, który odbył się w kwietniu. Pani Anna Telma przybliżyła uczniom problemy związane z rozwojem naszej planety, zagrożenia płynące z rozwoju przemysłu i postępującej techniki. Uświadomiła także potrzebę ochrony czystości powietrza, wód i całego środowiska.

Druga prezentacja poświęcona była 10 rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. Odbył się pokaz filmów edukacyjnych przygotowany przez panią Mirosławę Piłot. Uczniowie mieli okazję do poszerzenia swoich wiadomości na temat Europy i państw wchodzących w skład Unii Europejskiej.

 8.05.2014r.

Powiatowy Konkurs „ Mały Ratownik”.

W dniu 8 maja 2014r. w Łagiewnikach Małych odbył się Powiatowy Konkurs Mały Ratownik”. Uczniowie klasy III w składzie: Mateusz Kandziora, Tomasz Niwa, Magdalena Pawelec pod kierunkiem pani mgr. Hanny Hacia dzielnie walczyli i zajęli II miejsce. Konkurs składał się z części teoretycznej i praktycznej. Uczniów oceniali ratownicy medyczni z Pogotowia Ratunkowego w Lublińcu. Uczniowie otrzymali nagrody indywidualne oraz puchar i dyplom dla szkoły.

8.05.2014r.

Wycieczka do Warszawy.

W końcu nadszedł upragniony czwartek 8 maja. Czekaliśmy na niego długo, bo aż od września kiedy to zdecydowaliśmy jechać do Warszawy- kierunek- Centrum Kopernika! Jechała bardzo silna i liczna drużyna, bo aż 4 klasy tzn. druga, czwarta, piąta i szósta wraz z opiekunami: panią: - Edytą Mirek, Alicją Machnik, Anną Trzepizur, Wacławem Pleńkowskim i Damianem Szatanem.

Wrażeń było co niemiara. Każdy mógł zaspokoić swoją ciekawość i samodzielnie eksperymentować, doświadczać, oglądać i poznawać świat techniki.

Oprócz Centrum Kopernika odwiedziliśmy także Bibliotekę Narodową – weszliśmy na samą górę i odpoczęliśmy na tarasach wśród zieleni, podziwiając przez lunetę  panoramę Warszawy. Pyszny obiad na stołówce w Centrum Kopernika pokrzepił wszystkich przed daleką drogą powrotną do Pawonkowa.

Wrażenia z wycieczki na pewno na długo zostaną w pamięci wszystkich uczestników.
 więcej zdjęć w galerii...
14.05.2014r.

XII Powiatowy Konkurs Ekologiczny.

14 maja 2014r. w SP nr 3 w Lublińcu odbył się konkurs ekologiczny „Znamy i chronimy lasy na Ziemi”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice :
I grupa wiekowa – Oliwia Dyla –kl. III pod kierunkiem pani Hanny Hacia

II grupa wiekowa – Natalia Szkleniarz – kl. V pod kierunkiem  pani Anny Telma.

Uczennice za udział  w konkursie otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Konkurs uświetniły występy uczniów szkoły będącej organizatorem oraz prelekcja połączona z prezentacją na temat lasu przeprowadzona przez leśnika pana Andrzeja Kubackiego. 


14.05.2014 r.

Spektakl teatralny – „ Przygody mrówki Karoliny”.

 Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spektaklu przygotowanym dla dzieci i przez dzieci w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu. Spektakl nosił tytuł „Przygody mrówki Karoliny”. Uczennice Zuzanna Lenart, Karolina Sprycha i Patrycja Wichary pracowały przy spektaklu jako inspicjentki, natomiast Emilia Popielarz, Klaudiusz Blewąska i Kinga Szymańska tworzyli na żywo tło muzyczne do przedstawienia. Emilia dodatkowo śpiewała piosenkę o tęczy. Uczniowie bardzo dobrze się zaprezentowali, a spektakl odniósł sukces. Uczniowie zostali zaproszeni do spektaklu przez Annę Trzepizur – nauczycielkę języka polskiego w naszej szkole, która jest także instruktorem teatralnym w MDK w Lublińcu.
14.05.2014r.

Koncert w Szkole Muzycznej. 

 

 

W dniu 14 maja uczniowie klas II i III wraz z opiekunami –panem Wacławem Pleńkowskim oraz panią Alicja Machnik mieli możliwość uczestniczenia w koncercie, który odbył się w lublinieckiej Szkole Muzycznej. Wykonawcami utworów muzycznych byli utalentowani uczniowie tamtejszej szkoły, którzy popisywali się swoimi umiejętnościami gry na różnych instrumentach m.in. fortepianie, skrzypcach, wiolonczeli, trąbce, ksylofonie. Uczniowie rozpoznali wśród muzyków swojego niedawnego szkolnego kolegę – Michała Wieczorka. On również wykonywał  utwór –na tr ąbce. Oprócz gry zaprezentowany był taniec cieni przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych oraz grała szkolna orkiestra.

 

 więcej zdjęć w galerii...23.05.2014 r.

X Powiatowy Konkurs „ Moja Mała Ojczyzna”.

Uczniowie kl. III-VI pod czujnym okiem pani Anny Trzepizur przyczynili się do powstania bardzo ładnej i jak się okazało ambitnej i profesjonalnej prezentacji multimedialnej. Została ona pokazana na X Powiatowym Konkursie „Moja mała ojczyzna”. Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem „Zdrowy styl życia”. W prezentacji znalazły się zdjęcia i filmiki – w tym animacja poklatkowa. Wszystko było przeciwko nam, począwszy od zgłoszenia szkoły do konkursu aż do publicznej prezentacji, gdy zawiódł sprzęt. A jednak jury, w którym znalazła się pani dyrektor Domu Kultury w Koszęcinie, fotograf i grafik Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, uznało, że nasza propozycja była najciekawsza i zasługuje na I miejsce. Byliśmy ogromnie zaskoczeni i szczęśliwi. Otrzymaliśmy nowoczesny odtwarzacz CD i dumnie wieźliśmy go do szkoły z Koszęcina, a trzeba Wam wiedzieć, że jechaliśmy z autobusem PKS z przesiadkami. Bardzo ładnie zachowali się nasi reprezentanci – Mateusz Grabinski i Kamil Król, którzy z wrodzoną sobie skromnością odebrali nagrodę.
 więcej zdjęć w galerii...


20.05.2014r.

Gminny Turniej Biegów Sztafetowych.


W dniu 20 maja 2014r. odbył się Gminny Turniej  Biegów Sztafetowych organizowanych przez Szkołę Podstawową w Gwoździanach. W turnieju wzięły  udział  Szkoły Podstawowe z całej gminy. Naszą szkołę reprezentowali zawodnicy:

Knopik Alan – kl.IV

Łapot Daria – kl.VI

Kilan Klaudia – kl.VI

Hadyk Ewelina – kl.VI

Lenart Zuzanna – kl.V

Magdalena Grabowska – kl.VI

Michał Gruszczyk – kl.VI

Mateusz Grabiński – kl.IV

Klaudiusz  Blewąska – kl.VI

Kinga Szymańska –kl.IV

Cała drużyna dzielnie walczyła czego rezultatem było zajęte IV miejsce.
23.05.2014r.


„Szczypiorniak na Orlikach 2014”.

W dniu 23 maja 2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Szczypiorniak na Orlikach 2014” organizowany przez Szkołę Podstawową Kośmidrach. Akcja miała na celu promowania piłki ręcznej, a także zachęcania do uprawianie wśród uczniów tej dyscypliny.  Uczniowie mieli okazję zobaczyć mecz pokazowy grany przez zawodników i zarazem uczniów gminy Pawonków.  Następnie każdy uczestnik miał możliwość uczestniczenia w  grach i zabawach, a także ćwiczeniach  z piłki ręcznej przygotowanych przez pana Adriana Sternik.  Pod koniec zawodów każdy uczeń otrzymał pamiątkową koszulkę. Wszyscy bardzo dobrze się bawili. Po zawodach  kilka osób z naszej szkoły wyraziła chęć uczestniczenia w treningach piłki ręcznej w naszej gminie.


2.06.2014r.

Dzień Sportu w naszej szkole.


W dniu 2 czerwca w naszej szkole odbył się festyn sportowy z okazji Dnia Dziecka. Wszyscy uczniowie klas I – V mieli okazję sprawdzić swoją kondycję i umiejętności sportowe podczas zawodów sportowych, które przygotował nauczyciel zajęć sportowych – pan Damian Szatan. Kategorii było wiele m.in. rzut piłką lekarską, rzut piłką do celu, slalom piłkarski, skok w dal, bieg na 60 metrów, slalom na rowerze. Każdy uczeń indywidualnie walczył i zdobywał punkty, które potem wyłoniły mistrza z każdej klasy . Rywalizacja była bardzo duża o czym świadczyła konieczna dogrywka w niektórych klasach. Sportowcy musieli się wykazać wiedzą sportową. I tak mistrzami poszczególnych klas zostali:

Klasa I – Alicja Piosek i Przemek Kubica

Klasa II – Karolina Garbacz i Krystian Wichary

Klasa III – Laura Jagoda i Staś Popielarz

Klasa IV – Kinga Szymańska i Alan Knopik

Klasa V – Patrycja Wichary i Kuba Włodarczyk

Na zakończenie imprezy każdy uczestnik dostał słodki upominek- sok, baton i chipsy, po czym wszyscy udali się do domów –zmęczeni ale zadowoleni.


 więcej zdjęć w galerii...

10.06.2014r.

Mamo! Tato! Kocham Was.

W dniu 10.06.2014r. odbyła  się akademia środowiskowa  z okazji Dnia Matki i Ojca. Uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią p. Hanną Hacia zaprezentowali zaproszonym gościom inscenizację pt. „Calineczka”, przygotowali  mnóstwo upominków i super niespodziankę – zatańczyli poloneza wzbudzając wiele emocji, popłynęła niejedna łza  wzruszenia. Po części oficjalnej był poczęstunek przygotowany przez rodziców. W bardzo miłej i uroczystej atmosferze uczniowie wraz z rodzicami spędzili popołudnie.

10.06.2014r.

Z wizytą w gospodarstwie rolnym.

We wtorek 10 czerwca z samego rana klasa II wraz z wychowawczynią p.Alicją Machnik oraz panią Izabelą Płonka w roli przewodnika udała się na pieszą wycieczkę do Łagiewnik Wielkich. Celem marszu było gospodarstwo rolne Kamila Płonki i jego rodziców. Mimo niesamowitego upału jaki towarzyszył dzielnym piechurom wszyscy dotarli szczęśliwie na miejsce. A tam czekała na dzieci prawdziwa oaza – cień, pyszne, chłodne napoje i inne smakołyki. Po krótkim odpoczynku pani Aneta Płonka oprowadziła uczniów po gospodarstwie, pokazała zwierzęta hodowlane. Uczniowie mieli możliwość spróbowania jak to jest być rolnikiem i mogli nakarmić krowy, wsiąść do traktora czy kombajna. Jednak największe atrakcje miały jeszcze nastąpić, gdyż akurat w tym dniu gospodarz poddał krowy pielęgnacji racic oraz obcinaniu rogów i nasi bohaterzy byli świadkami tych zabiegów. Po tak wyczerpującej lekcji wszyscy pokrzepili się kiełbaską, która mogli sobie upiec w ognisku. Nikt nie odmówił. Nie zabrakło zabaw z piłką, na trampolinie itp. Taka lekcja przyrody na pewno na długo zostanie w pamięci wszystkich uczniów. więcej zdjęć w galerii...
11.06.2014r.

Wycieczka do Planetarium i śląskiego ZOO.

Środa 11 czerwca to dzień szczególnie miły dla pierwszaków, które razem ze swoją panią Edytą Mirek oraz panią Alicją Machnik spędziły dzień w Chorzowie. Najpierw udali się do Planetarium, gdzie oglądali ciekawy seans filmowy na temat gwiazd. Następnie poszerzyli swoje wiadomości w obserwatorium meteorologicznym, gdzie meteorolog zapoznał dzieci z ogródkiem meteorologicznym i wszystkimi przyrządami jakie tam były. Kolejnym celem wycieczki było chorzowskie ZOO . Miło było spacerować alejkami parku i obserwować różne zwierzęta, których na co dzień nie można spotkać. Na zakończenie wyjazdu wszyscy ze smakiem zjedli posiłek w Mc Donalds i szczęśliwie wrócili do domu. więcej zdjęć w galerii...
11.06.2014r.

Gminny Konkurs Ortograficzny klas III.

11 czerwca 2014r. odbył się X Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas III  organizowanym przez Szkołę Podstawową w Kośmidrach.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Iga Respondek, Julia Piosek i Oliwia Kilan przygotowane przez p. Hannę Hacia. Tytuł „Mistrza Ortografii X Gminnego Konkursu  Ortograficznego” zdobyła Iga Respondek.

11.06.2014r.

Gminny Konkurs Wiedzy Ekonomicznej „Bank, Matematyka i Ty” klas VI.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI: Jakub Pech, Jakub Popielarz i Michał Gruszczyk. Był to konkurs drużynowy.  Nasi uczniowie nie mieli sobie równych, wykazali się bardzo dużą wiedzą  zdobywając - I miejsce. Do konkursu uczniów przygotowała pani Małgorzata Wieczorek.


12.06.2014 r.

Teatr Dramatyczny „ Opowieści z Narnii”.

50 uczniów naszej szkoły wybrało się do Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu, by z zapartym tchem oglądać spektakl pt.: „Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa”. Spektakl był oszałamiający!!! Gra aktorów i trójwymiarowe animacje, piękna muzyka i doskonała scenografia, a także obrotowa scena, spod której pojawiały się kolejne plany spektaklu, a przede wszystkim kostiumy – to było coś, co wprawiło uczniów w zachwyt! Teatr jakiego nie znali dotąd! Byli tacy uczniowie, którzy pytali już o kolejne części spektaklu „Opowieści z Narnii”. Jeśli będzie, na pewno pojedziemy!!! Opiekunami na wycieczce byli pani Hanna Hacia, pani Alicja Machnik, pan  Wacław Pleńkowski, organizatorem wycieczki była pani Anna Trzepizur.


16-17.06.2014 r.

Noc w Muzeum.

Uczestnicy szkolnego koła teatralnego w nagrodę za udział w zajęciach przez cały rok wyjechali na wycieczkę rowerową do Lisowic. Tam zwiedzili Muzeum Paleontologiczne, zjedli kiełbaski z ogniska, pograli w piłkę i pobawili się na placu zabaw, a następnie… spędzili noc w muzeum. Była to noc filmowa! Nikt nie bał się spać z dinozaurami, które były bardzo gościnne. Rankiem uczniowie mogli zajadać pyszne tosty francuskie w kształcie dinozaurów. Po powrocie do szkoły uczniowie zjedli II śniadanko i wrócili do domów, by odpoczywać, ponieważ emocje związane z noclegiem były tak silne, że mało kto mógł spać w nocy. Opiekunami na wycieczce byli pani Anna Lenart i pan Wacław Pleńkowski, wycieczkę zorganizowała pani Anna Trzepizur, a w muzeum gościła nas pani Katarzyna Koza.


 więcej zdjęć w galerii...
24.06.2014r.

Konkurs plastyczny „ Pomyśl o swoim zdrowiu”.

We wtorek 24 czerwca nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Pomyśl o swoim zdrowiu”. Konkurs zorganizowany został przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Pawonkowie i skierowany był do uczniów klas I –III. Pani bibliotekarka Klaudia Kubica wręczyła zwycięzcom każdej klasy dyplomy oraz ciekawe nagrody takie jak pendrive, pastele, były też nagrody pocieszenia, wiec nikt nie żałował udziału i pracy w konkursie. A oto zwycięzcy:

klasa I- Alicja Piosek – 1 miejsce, Julia Kąpała – 2 miejsce, Bartosz Piofczyk – 3 miejsce

klasa II – Wiktoria Lenart – 1 miejsce, Amelia Skubała -2 miejsce, Kamil Płonka -3 miejsce

klasa III – Magda Tyrała –1 miejsce, Oliwia Kilan –2 miejsce, Natalia Pleńkowska -3 miejsce

 

 więcej zdjęć w galerii...


26.06.2014r.

Pracujemy metodą projektu – Krzyże przydrożne w Pawonkowie.

Od 10.10.2013 r. rozpoczęliśmy pracę metodą projektu pod hasłem „Krzyże przydrożne w Pawonkowie w scenerii czterech pór roku”. Zadania uczniów kl. IV-VI w ramach metody polegały na jak najbogatszym i najciekawszym przedstawieniu krzyży w Pawonkowie z uwzględnieniem ich historii, przyrody wokół nich, sposobów funkcjonowania w życiu mieszkańców Pawonkowa. Uczniowie otrzymali także zdania z zakresu matematyki i języka polskiego, które wiązały się z tematem krzyży. Prace  trwały do końca maja. Zakończył je happening z udziałem całej szkoły, uroczysta prezentacja prac przed całą szkołą. Pomysłodawcą projektu był pan Wacław Pleńkowski, realizatorami zaś uczniowie i  wychowawcy kl. IV-VI. Koordynator projektu - Anna Trzepizur.

 

 więcej zdjęć w galerii...

 


 

Pomagamy innym – akcje charytatywne w naszej szkole.

W październiku pełną parą ruszyła zbiórka nakrętek dla Kacpra. Chłopiec cierpi na zanik mięśni i bardzo potrzebuje pomocy. Uczniowie byli bardzo zaangażowani, za to im bardzo dziękujemy i prosimy o więcejJ w nowym roku szkolnym.

Zbiórka zużytych telefonów komórkowych trwała w naszej szkole do 15.11.2013 r. Włączyliśmy się w ogólnopolską akcję prowadzoną przez EKOPHONE. Dzięki czemu telefony te zostaną poddane recyklingowi.

Szkoła włączyła się w akcję „Pomóż i Ty” i od września rozprowadzała cegiełki na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych. W tym roku zbieraliśmy fundusze dla Justyny.

26.06.2014 r.

Kampania edukacyjna –„ Humanitarne traktowanie zwierząt”.

Włączając się w Kampanię edukacyjną dotyczącą humanitarnego traktowania zwierząt i standardów opieki nad zwierzętami domowymi, uczniowie naszej szkoły przygotowali krótki film dotyczący opieki nad zwierzętami. Pokazali swoją sympatię do zwierzaków oraz potrzebę roztaczania opieki nad nimi. W roli kotka wystąpiła Asia Pleńkowska, w jej opiekunkę wcieliła się Zuzia Lenart, a weterynarzem została Kinga Szymańska. Reżyserem całego przedsięwzięcia była p. Anna Trzepizur. Film został zaprezentowany uczniom i nauczycielom naszej szkoły 26.06.2014 r.


27.06.2014r.

Żegnaj szkoło na całe dwa miesiące!!!

No i stało się! Nadszedł ostatni dzień szkoły tak długo wyczekiwany i upragniony przez wszystkich uczniów. Tradycyjnie najpierw udaliśmy się do kościoła na mszę świętą, aby podziękować, że szczęśliwie dobrnęliśmy do końca i oczywiście z prośbą o super wakacje. A potem w szkole uczniowie klasy V pożegnali z humorem kolegów z klasy VI. Patrycja Wichary i Emilka Popielarz w roli spikerek przeglądały prasę i magazyny mody lasnując różne ciekawostki na temat szóstoklasistów. Beczka śmiechu! Uczniowie klasy szóstej również przygotowali krótkie pożegnanie – wcielili się w role jaskiniowców i odegrali echo szkolne. Było miło i niejednemu łezka zakręciła się w oku. Kolejny punkt programu to już ważne sprawy to znaczy wręczenie najpiękniejszych świadectw wraz z nagrodą książkową. Zajęła się tym pani dyrektor Małgorzata Wieczorek w asyście wychowawców każdej klasy. Najpilniejsi uczniowie klas IV – VI otrzymali także stypendium. Byli to:

klasa IV- Patrycja Kubica, Kinga Szymańska

klasa V – Emilia Popielarz, Natalia Szkleniarz, Patrycja Wichary

klasa VI – Jakub Pech

Dużo emocji wzbudził wśród uczniów pokaz slajdów ze zdjęciami uczniów klasy VI na przełomie trzech lat. No i nadszedł czas rozstania. Wypoczywajmy wszyscy i nabierajmy sił do nauki w nowym roku szkolnym. Do zobaczenia!!!

 

 więcej zdjęć w galerii...