ul.Szkolna 1, 42- 772 Pawonków
(34)3534081
spp@pawonkow.pl

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Pawonkowie

Informacje o naszej szkole

Zapraszamy do naszej szkoły. Oto broszurka z informacjami o naszej placówce:

Z wizytą w bibliotece

Maj to miesiąc, w którym obchodzimy Dzień Biblioteki i Bibliotekarza.Dlatego w czwartek 12 maja uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią p. Alicją Machnik udali się z wizytą do Biblioteki Gminnej w Pawonkowie.Pannie bibliotekarki z wielką życzliwością powitały młodych czytelnikówi zadbały aby zachęcić ich do częstego korzystania z biblioteki.Na uczniów czekało wiele atrakcji: teatrzyk „ O…
Przeczytaj więcej

WYCIECZKA DO MANUFAKTURY SŁODYCZY W KOSZĘCINIE

12 maja uczniowie klasy 2 wybrali się na całodniowe warsztaty edukacyjne do Manufaktury słodyczy „Kukuryku maszket na patyku” w Koszęcinie. Było dużo atrakcji i ciekawych informacji. Uczniowie dowiedzieli się skąd pochodzi kakao i jak powstaje czekolada. Własnoręcznie ozdabiali i barwili czekoladę. Dużo radości sprawiło im robienie waty cukrowej. Przebierali się za różne postacie z bajek. Bawili się przy muzyce. Było słodko, pachnąco i wesoło.

Nowy Plan Dowozów

Obowiązuje od 16.05.2022

Dzień Ziemi kl. 2

Uczniowie klasy 2 z okazji Dnia Ziemi wykonali plakat na temat segregacji śmieci pt.: „ Wszyscy zyskamy gdy świąt posprzątamy”.

Turniej Tenisa Stołowego

W dniu dzisiejszym odbył się Rejonowy Turniej Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym. Nasza szkoła zajęła 2 miejsce w kategorii dziewcząt oraz czwarte w kategorii chłopców. Zawody wygrała szkoła Podstawowa nr 3 w Tarnowskich Górach,  która jednocześnie awansowała do Wojewódzkiego Turnieju Tenisa Stołowego w obydwu kategoriach.

Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszego dnia wiosny 21.03.2022 roku zorganizowaliśmy w szkole Dzień Kolorów oraz Dzień Bez Plecaka.Pierwsza akcja polegała na tym, że uczniowie poszczególnych klas musieli ubrać się w wylosowany przez siebie kolor. Jeśli 75% klasy ubrało się w wybraną barwę, uczniowie przez cały dzień nie byli pytani na lekcjach.Drugim wydarzeniem był Dzień Bez Plecaka. W tym dniu…
Przeczytaj więcej

Witaj Wiosno!

21 marca 2022 roku uczniowie klasy I i II uroczyście pożegnali zimę oraz powitali wiosnę. Z pięknie przystrojoną Marzanną – symbolem zimy oraz gaikiem- symbolem wiosny przemaszerowali ulicami Pawonkowa. Towarzyszyła im piękna, słoneczna pogoda. Teraz na pewno wiosna rozgości się na dobre. Niech żyje wiosna!

„MÓJ PRZYJACIEL STRAŻAK”

Konkurs plastyczny. Uczeń klasy 2 Łukasz Nowak zdobył wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym „MÓJ PRZYJACIEL STRAŻAK”  zorganizowanym przez Ochotniczą Straż Pożarną w Kalinie. Gratulujemy Łukaszowi wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs Matematyczny- wyniki

14 marca 2022 obchodzimy Dzień Matematyki. W tym dniu podsumowany został Matematyczny Konkurs Adwentowy 2021. Udział w konkursie wzięło 77 uczniów. Wielu z nich systematycznie rozwiązywało wszystkie zadania zdobywając kolejne punkty. Maksymalnie można było uzyskać ich 60.Nauczyciele matematyki po sprawdzeniu wszystkich prac postanowili nagrodzić tych uczniów:I miejsce: Szymon Majdzik 7c, Monika Dyla 8a, Radosław Dyla…
Przeczytaj więcej

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast