ul.Szkolna 1, 42- 772 Pawonków
(34)3534081
spp@pawonkow.pl

Wolontariat 2016 rok

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Pawonkowie

SENIORZY DO DZIAŁANIA SKORZY 16.11.2016 ROK

Nasza grupa pomaga starszym ludziom w zapoznawaniu się z pracą przy komputerach. Wzięło w tej akcji udział wielu starszych ludzi zamieszkujących naszą gminę. Jesteśmy pod wrażeniem chęci jakie wykazują panowie i panie. Wielu młodych ludzi mogłoby uczyć się od nich wielkiego zapału i radości z nauki  

WOLONTARIUSZE W DOMU KOMBATANTA 19.12.2016 ROK

Dzisiaj mieliśmy okazję odwiedzić mieszkańców Domu Kombatanta w Lublińcu, żeby przy choince, muzyką i śpiewem stworzyć świąteczny klimat. Przyłączyli się do nas nasi przyjaciele ze Szkoły Podstawowej w Pawonkowie, wystrojeni na tę okazję, jak prawdziwi kolędnicy. Było ciepło i wzruszająco, a to wszystko za sprawą pięknie zagranych i zaśpiewanych wspólnie kolęd. Warto pamiętać – szczególnie teraz, w święta o drugim człowieku. Dziękujemy wszystkim za obecność!

POLICHROM

Polichrom to gra dla szkolnych klubów wolontariatu z województwa śląskiego. Był jednym z pierwszych projektów w Polsce, które wykorzystywały grywalizację w wolontariacie…

Jesteśmy młodymi, pełnymi zapału i energii wolontariuszami. Naszym wspólnym celem jest nieść pomoc wszystkim, którzy tego potrzebują. Rozsiewamy ziarenka dobra, zarażamy optymizmem. Wytwarzamy Polichrom, eliminując z atmosfery Monochrom. W GRUPIE SIŁA!!!

Przygotowania do Dnia Życzliwości i wybrane przez nas hasło „Życzliwość może stać się dla innych światełkiem”  Dziękujemy Mateuszowi i Danielowi za transparent!

Weihnachtsmarkt

W grudniu w naszej szkole odbył się Weihnachtsmarkt, czyli świąteczny jarmark połączony z jasełkami. Oto krótka fotorelacja z tego wydarzenia.  

UROCZYSTA GALA WOLONTARIATU

Na uroczystej Gali Wolontariatu w Częstochowie, nasze Gimnazjum  otrzymało tytuł:

Szkoły  Inkubatora Audio- Wolontariatu na rzecz Osób Niewidomych 

Wolontariat- zakończenie roku