ul.Szkolna 1, 42- 772 Pawonków
(34)3534081
spp@pawonkow.pl

Mobilne Laboratoria Przyszłości

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Pawonkowie

Dnia 20 września 2023 w naszej szkole pojawiła się ekipa reprezentująca Laboratoria Przyszłości- program realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Inicjatywa ta opiera się o podejście STEAM (tj. nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka), czyli naukę przedmiotów ścisłych przez praktyczne doświadczanie. Celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów w całej Polsce oraz zapewnienie im warunków do wejścia w świat z odpowiednimi kompetencjami. Mobilne Laboratorium odwiedziło także nas.Edukatorzy poprowadzili ciekawe lekcje w formie praktycznych warsztatów w dwóch blokach: Gogle VR oraz warsztaty z robotami Fable i Dash.Zajęcia bardzo się naszym uczniom podobały.