ul.Szkolna 1, 42- 772 Pawonków
(34)3534081
spp@pawonkow.pl

Dzień Tabliczki Mnożenia

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Pawonkowie

Dnia 10 października obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Z tej okazji odbyły się dwa konkursy. Pierwszy z nich, to konkurs o tytuł Mistrza Szkoły w Tabliczce Mnożenia, został nim Damian Łebek z klasy 5b. Tytuł wicemistrza zdobył Michał Pleńkowski z klasy 8a, trzecie miejsce zajął Filip Szwaciński z klasy 8c. Damian w ciągu 2 minut i 27 sekund rozwiązał poprawnie 60 przykładów z mnożeniem i dzieleniem, Michał również rozwiązał poprawnie 60 przykładów w czasie 2 minut i 32 sekund.

Drugi konkurs kodów QR wygrał Szymon Majdzik z klasy 8c. Konkurs polegał na odnalezieniu na terenie szkoły ośmiu kodów QR, pod którymi kryło się 8 zadań- łamigłówek do rozwiązania w trakcie przerw.

Po raz pierwszy Dzień Tabliczki mnożenia świętowali także uczniowie klasy trzeciej. Najlepiej z tej klasy poradziła sobie Amelka Dudek oraz Łukasz Nowak. Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali oceny z matematyki oraz drobne upominki.

Nagrody zakupiono ze środków Spółdzielni Uczniowskiej „Słoneczko”. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

O odpowiedni wystrój szkoły w tym dniu zadbała klasa 8b. Uczniowie wykonali plakaty z rymowankami, z przykładami tabliczki mnożenia, drzewo matematyczne, zakodowali również numery klas działaniami. Dziękuję uczniom we włączenie się w organizację tego święta. Podziękowania należą się również pani Małgorzacie Wieczorek, Grażynie Pastuszce oraz Katarzynie Respondek.

Koordynator projektu

Gabriela Garus

#WMT Day